قوانین و روند کار

سامانه کرایه چی با ایجاد بستری امن،درباره حفظ امنیت و اطلاعات تمامی افراد متعهد میگردد و توافق میکند که این اطلاعات به غیر واگذار نگردد.

ماده 1 : طرفین قرارداد
1-1
موجر(کرایه دهنده) :
شرکت / موسسه /سازمان / آقای / خانم ………… فرزند …… به شماره شناسنامه / شماره ثبت ………. و کد ملی اشخاص حقیقی ………. صادره از ………….. به نشانی ……………. کد پستی ………….. تلفن ……….. و تلفن همراه …………..
1-2
مستاجر(کرایه گیرنده) :
شرکت / موسسه /سازمان / آقای / خانم ………… فرزند …… به شماره شناسنامه / شماره ثبت ………. و کد ملی اشخاص حقیقی ………. صادره از ………….. به نشانی ……………. کد پستی ………….. تلفن ……….. و تلفن همراه …………..

ماده 2 : مدت قرارداد
از زمان شروع رزرو تا زمان پایان رزرو که در داخل سایت و اپلیکیشن خود کاربران تعیین میکنند.

ماده 3 . مبلغ قرارداد
میزان اجاره بها برای مدت تعیین شده کرایه دهنده در سایت مشخص کرده است.

ماده 4: نحوه پرداخت :
4-1
نقدا در اول دوره پرداخت میگردد

ماده 5 : تضامین قرارداد
5-1
ضمانت نامه بانکی به شماره ………….. صادره از بانک ……….. شعبه ……………… به مبلغ ………….
5-2
چک به شماره ……………. عهده بانک …………… به شماره حساب ……………… از خود شخص مستاجر که به عنوان ضمانت اجرای کلیه مفاد  قرارداد می باشد .
5-3
چک به شماره ……… عهده بانک ………….. به شماره حساب …………………. از شخص ثالث با پشت نویسی مستاجر که به عنوان ضمانت اجرای کلیه مفاد قرارداد می باشد .

ماده 6 : شرایط قرارداد
6-1
در صورت بروز هر یک از موارد زیر ، موجر می تواند ضمانت اجرای قرارداد را از طریق مراجع قضایی اقدام نموده و قیمت به روز کالا را مطالبه نماید .
6-1-1
مستاجر کالا را در زمان تعیین شده مرجوع نکند .
6-1-2
مستاجر ، کلا کالا را مرجوع نکند .
6-1-3
مستاجر کالا را با کالای مشابه جایگزین کرده و مرجوع کند .
6-1-4
مستاجر قطعه ای از کالا را تعویض و مرجوع کند .
6-1-5
مستاجر کالا را نیم سوز ، یا از کار افتاده و غیر قابل استفاده مرجوع کند .
6-1-6
مستاجر کالا را به صورت شکسته مرجوع کند .
6-1-7
بعضی از قطعات کالا از بین رفته یا از کار افتاده باشد.
6-1-8
کالا به هر طریقی در دست مستاجر تلف شود .

6-2
در صورت بروز هر یک از موارد زیر مستاجر می تواند قرارداد اجاره را فسخ و اجاره بهای پرداختی را مطالبه کند و موجر حق اقدام تضامین قرارداد را ندارد .
6-2-1
کالا در زمان تعیین شده برای مستاجر ارسال نشود .
6-2-2
کالا به کلی برای مستاجر ارسال نشود .
6-2-3
کالای ارسالی با مشخصات وارد شده مطابقت نداشته باشد .
6-2-4
کالا به صورت نیم سوز یا از کار افتاده ارسال شده باشد

6-3
در صورت بروز هر یک از موارد ذکر شده در ماده 1-6 و 2-6 مدعی موظف است با ارسال اظهارنامه ، ظرف 2 روز کاری ، موارد عیب را به طرف دیگر اعلام نماید.
6-4
با اعلام مدعی از طریق ارسال اظهارنامه ، مدعی علیه موظف است ظرف 2 روز کاری عیب را برطرف نماید. خسارت تاخیر از زمان پایان رزرو تا زمان تعمیر یا تعویض کالا محاسبه میشود و به ازای هرروز هزینه کرایه بر عهده ی کرایه گیرنده میباشد..
6-5
هزینه کالا از مبدا به مقصد و سپس برگشت آن به عهده کرایه گیرنده می باشد .
6-6
در صورت وجود عیب از کالا و حمل آن در چندین مرحله ، کلیه هزینه های آن به عهده کرایه گیرنده می باشد .
6-7
زیان دیده می تواند در صورت عدم رفع عیب ظرف مهلت مقرر در ماده 3-6 ، روزانه 5درصد از مبلغ ارزش کالا به عنوان وجه التزام ، به عنوان جبران خسارت وارده ، مطالبه نماید .
6-8
در صورت بروز هر یک از موارد 1-6 موجر می تواند با استفاده از تضامین قرارداد ، میزان خسارت وارده  را مطالبه و در صورت عدم ارسال کالا میزان کل کالا را به علاوه وجه التزام  تعیین شده مطالبه نماید.
6-9
در صورت بروز هر یک از موارد 2-6 مستاجر می تواند از زمان پایان مهلت تعیین شده در اظهارنامه تا زمان تعیین تکلیف در مورد عیب کالاد وجه التزام  تعیین شده را مطالبه نماید  .
6-10
دادگاه صالح به  دعوا در صورت بروز مشکل ، دادگاه عمومی حقوقی شهرستان موجر……………… می باشد .
6-11
این قرارداد تابع ماده 10 قانون مدنی و مواد 468 الی 506 همان قانون ، فی مابین طرفین تنظیم و لازم الاتباع است
6-12
مسئولیت تعمیرات  تجهیزات و کالا در مدت قرار داد که مربوط به استهلاک محصول نباشد ، به عهده مستاجر است .
6-13
هزینه های محصول جهت استفاده  و بهره برداری از کالا بر عهده مستاجر است .
6-14
پرداخت هرگونه مالیات ، عوارض و حقوقی که به موجب قوانین و مقررات موجود در زمان انقضای قرارداد به این قرار داد تعلق می گیرد و یه موجب قوانین و مقررات بعدا وضع گردد ، بر عهده موجر است .

 

کافیه یه پروفایل با وارد کردن اسم و شماره تلفنتون توی سایت بسازید، یه عکس خوب از وسیله یا چاردیواری که میخواید اجاره بدید بگیرید و یه اسم خوب براش انتخاب کنید و قیمت مورد نظر خودتون رو برای اجاره بر حسب زمان روزانه، هفتگی و یا ماهانه اعلام کنید. به همین سادگی. ترفندهایی هم هستند که باعث میشه این معامله پر رونق‌تر و مطمئن‌تر شه. مثل تعیین وثیقه که به هر شکلی میتونه باشه و شرایط رو ایمن میکنه یا نوشتن یه متن درباره خودتون و کالاتون که کمک می‌کنه شانس اجاره رفتن کالاتون بالاتره بره. حالا پاتون رو روی پاتون بندازین و منتظر باشین که اول سایت کالا رو تایید و بعد هم دوست دیگه‌ای اونو اجاره کنه.
توی کرایه چی هر چی که دنبالش بگردید رو میتونید پیدا کنید. کافیه اونو سرچ کنید. از کالا گرفته تا چاردیواری که بسته به مکان مورد نظرتون انتخاب می‌کنید. هر سوالی درباره هر آیتمی داشته باشید به راحتی میتونید با مالک اون، از طریق سایت در ارتباط باشید و پیام بدید. در نهایت اگر کالا و یا چاردیواری به تایید نهاییِ شما رسید یعنی به توافق رسیدید. عالیه. درخواست رزرو بدید و از داشتنش و حضور در فضاهای متنوع لذت ببرید.