قوانین و روند کار

سامانه کرایه چی با ایجاد بستری امن،درباره حفظ امنیت و اطلاعات تمامی افراد متعهد میگردد و توافق میکند که این اطلاعات به غیر واگذار نگردد.

ماده 1 : طرفین قرارداد
1-1
موجر(کرایه دهنده) :
شرکت / موسسه /سازمان / آقای / خانم ………… فرزند …… به شماره شناسنامه / شماره ثبت ………. و کد ملی اشخاص حقیقی ………. صادره از ………….. به نشانی ……………. کد پستی ………….. تلفن ……….. و تلفن همراه …………..
1-2
مستاجر(کرایه گیرنده) :
شرکت / موسسه /سازمان / آقای / خانم ………… فرزند …… به شماره شناسنامه / شماره ثبت ………. و کد ملی اشخاص حقیقی ………. صادره از ………….. به نشانی ……………. کد پستی ………….. تلفن ……….. و تلفن همراه …………..

ماده 2 : مدت قرارداد
از زمان شروع رزرو تا زمان پایان رزرو که در داخل سایت و اپلیکیشن خود کاربران تعیین میکنند.

ماده 3 . مبلغ قرارداد
میزان اجاره بها برای مدت تعیین شده کرایه دهنده در سایت مشخص کرده است.

ماده 4: نحوه پرداخت :
4-1
نقدا در اول دوره پرداخت میگردد

ماده 5 : تضامین قرارداد
5-1
ضمانت نامه بانکی به شماره ………….. صادره از بانک ……….. شعبه ……………… به مبلغ ………….
5-2
چک به شماره ……………. عهده بانک …………… به شماره حساب ……………… از خود شخص مستاجر که به عنوان ضمانت اجرای کلیه مفاد  قرارداد می باشد .
5-3
چک به شماره ……… عهده بانک ………….. به شماره حساب …………………. از شخص ثالث با پشت نویسی مستاجر که به عنوان ضمانت اجرای کلیه مفاد قرارداد می باشد .

ماده 6 : شرایط قرارداد
6-1
در صورت بروز هر یک از موارد زیر ، موجر می تواند ضمانت اجرای قرارداد را از طریق مراجع قضایی اقدام نموده و قیمت به روز کالا را مطالبه نماید .
6-1-1
مستاجر کالا را در زمان تعیین شده مرجوع نکند .
6-1-2
مستاجر ، کلا کالا را مرجوع نکند .
6-1-3
مستاجر کالا را با کالای مشابه جایگزین کرده و مرجوع کند .
6-1-4
مستاجر قطعه ای از کالا را تعویض و مرجوع کند .
6-1-5
مستاجر کالا را نیم سوز ، یا از کار افتاده و غیر قابل استفاده مرجوع کند .
6-1-6
مستاجر کالا را به صورت شکسته مرجوع کند .
6-1-7
بعضی از قطعات کالا از بین رفته یا از کار افتاده باشد.
6-1-8
کالا به هر طریقی در دست مستاجر تلف شود .

6-2
در صورت بروز هر یک از موارد زیر مستاجر می تواند قرارداد اجاره را فسخ و اجاره بهای پرداختی را مطالبه کند و موجر حق اقدام تضامین قرارداد را ندارد .
6-2-1
کالا در زمان تعیین شده برای مستاجر ارسال نشود .
6-2-2
کالا به کلی برای مستاجر ارسال نشود .
6-2-3
کالای ارسالی با مشخصات وارد شده مطابقت نداشته باشد .
6-2-4
کالا به صورت نیم سوز یا از کار افتاده ارسال شده باشد

6-3
در صورت بروز هر یک از موارد ذکر شده در ماده 1-6 و 2-6 مدعی موظف است با ارسال اظهارنامه ، ظرف 2 روز کاری ، موارد عیب را به طرف دیگر اعلام نماید.
6-4
با اعلام مدعی از طریق ارسال اظهارنامه ، مدعی علیه موظف است ظرف 2 روز کاری عیب را برطرف نماید. خسارت تاخیر از زمان پایان رزرو تا زمان تعمیر یا تعویض کالا محاسبه میشود و به ازای هرروز هزینه کرایه بر عهده ی کرایه گیرنده میباشد..
6-5
هزینه کالا از مبدا به مقصد و سپس برگشت آن به عهده کرایه گیرنده می باشد .
6-6
در صورت وجود عیب از کالا و حمل آن در چندین مرحله ، کلیه هزینه های آن به عهده کرایه گیرنده می باشد .
6-7
زیان دیده می تواند در صورت عدم رفع عیب ظرف مهلت مقرر در ماده 3-6 ، روزانه 5درصد از مبلغ ارزش کالا به عنوان وجه التزام ، به عنوان جبران خسارت وارده ، مطالبه نماید .
6-8
در صورت بروز هر یک از موارد 1-6 موجر می تواند با استفاده از تضامین قرارداد ، میزان خسارت وارده  را مطالبه و در صورت عدم ارسال کالا میزان کل کالا را به علاوه وجه التزام  تعیین شده مطالبه نماید.
6-9
در صورت بروز هر یک از موارد 2-6 مستاجر می تواند از زمان پایان مهلت تعیین شده در اظهارنامه تا زمان تعیین تکلیف در مورد عیب کالاد وجه التزام  تعیین شده را مطالبه نماید  .
6-10
دادگاه صالح به  دعوا در صورت بروز مشکل ، دادگاه عمومی حقوقی شهرستان موجر……………… می باشد .
6-11
این قرارداد تابع ماده 10 قانون مدنی و مواد 468 الی 506 همان قانون ، فی مابین طرفین تنظیم و لازم الاتباع است
6-12
مسئولیت تعمیرات  تجهیزات و کالا در مدت قرار داد که مربوط به استهلاک محصول نباشد ، به عهده مستاجر است .
6-13
هزینه های محصول جهت استفاده  و بهره برداری از کالا بر عهده مستاجر است .
6-14
پرداخت هرگونه مالیات ، عوارض و حقوقی که به موجب قوانین و مقررات موجود در زمان انقضای قرارداد به این قرار داد تعلق می گیرد و یه موجب قوانین و مقررات بعدا وضع گردد ، بر عهده موجر است .

 

بزارید از ثبت آگهی فرد کرایه دهنده شروع کنیم: شما بعد از ورود به سایت اولین کادری که چشمتون میاد ثبت آگهی هست که اگر روش کلیک کنید شما رو وارد یک صفحه ۵ مرحله‌ای میکنه اما حواستون باشه که قبل از اون در سایت ما عضو شده باشید. مراحل به طور خلاصه شامل: 1)مشخصات کالای شما به گونه‌ای که طرف مقابل با خوندنش حس کنه میتونه نیازش رو برطرف کنه تا شانس اجاره رفتن کالاتون بالاتر بره۲)عکس واضح و با کیفیت از کالا ۳) آدرس دقیق آگهی شما ۴) وثیقه و روش ارسال و۵) مرحله آخر هزینه اجاره است که طبق پلتفرم سایت کادرها را پر کنید و در آخر گزینه ذخیره را بزنید و منتظر خبر ما برای تایید آگهیتون باشید! شما با این روش می تونید کالاهای بلا استفاده خودتونو علاوه بر اینکه واسه همیشه داشته باشید،یک منبع درآمدی هم از این راه پیدا کنید و همینطور نیاز فرد دیگری را هم برطرف کنید.
نحوه کرایه کالا در کرایه چی چجوریه؟ خیلی راحت! بعد از وارد شدن به سایت www.kerayehchi.com یا نصب اپلیکیشنhttp://kerayehchi.com/app/kerayehchi.apk اطلاعات خودتو وارد میکنی و عضو سامانه میشوید. حالا با یه سرچ کوچیک در قسمت دسته بندی ها ،کالای موردنظر خود را انتخاب و برای کرایه کردن آن اقدام کنید. اطلاعات لازم برای کالا توسط کرایه دهنده در قسمت توضیحات آگهی گذاشته شده تا شما با کسب این اطلاعات نیاز خود را برطرف کنید. شما بعد از خواندن این توضیحات و قبول قوانین و مقررات سایت می توانید کالای مورد نظر را رزرو کنید و آن را به صورت حضوری تحویل بگیرید تا از صحت کالا مطمئن شوید. درواقع این کار باعث میشه تا افرادی که نیاز مالی دارند با کرایه کردن و با هزینه ی خیلی کمتری احتیاجات خود را در بازه زمانی دلخواهشان برطرف کنند و همینطور هزینه ی اضافی صرف خرید کالای مورد نظر خود نکنند و پول خود را پس انداز کنند. اما همه ی اینا به شرطی که فرد کرایه گیرنده،کالا را به موقع و صحیح و سالم و به همان شکلی که بود بدون هیچ آسیبی بازگرداند.